Aikuisten ryhmäliikunta

Ryhmäliikunnan kevätkausi 8.1. – 29.4.2018

Ilmoittautuminen ryhmäliikuntatunneille alla olevista liikuntaryhmien linkeistä tai puh. 029 1934200 tai Tapanilan Erän toimisto Erätie 3 00730 Helsinki. Toimistomme on avoinna ma, ke, to & pe klo 8.30-16.30 sekä ti klo 8.30-19.00. Tältä sivulta (skrollaa alas) löydät koko aikuisten ryhmäliikuntaohjelman.

AIKUISTEN RYHMÄLIIKUNTAOHJELMA

JUMPAT – MIESTEN TUNNIT – SISÄPYÖRÄILY – KIERTOHARJOITTELU – KEHONHUOLTO – TANSSILLISET TUNNIT (tuntien kesto 55 min.)

Ma klo 10.00-11.00 kiinteytys 1 / tatami Kirsi Kautto
klo 16.15-17.00 kiinteytys 2 / LS 1 Kristiina Liikanen
klo 16.55-17.55 kiertoharjoittelu / LS 3 Niklas Fjäder
klo 17.00-18.00 body / LS 1 Kirsi Kautto
klo 18.00-18.50 MyRide Mari Ratilainen
klo 18.00-19.00 ZUMBA / LS 1 Jouni Ilonen
klo 18.00-19.00 kahvakuula /LS 2 Niklas Fjäder
klo 19.00-20.00 ERÄtreeni / LS 2 Niklas Fjäder
klo 19.00-20.00 kehonhuolto (venyttely) /Studio Sanna Niemi
klo 19.00-20.00 intervallibody /LS 1 Mari Ratilainen
klo 20.05-21.05 äijäjooga* /LS 1 Mari Ratilainen
 Ti klo 10.00-11.00 ERÄtreeni / tatami Sanna Niemi
klo 16.15-17.00 PUMP / LS 1 Niklas Fjäder
klo 17.00-18.00 kahvakuula / LS 2 Jukka Welin
klo 17.30-18.30 body / LS 1 Sanna Vainio
klo 18.00-19.00 kiertoharjoittelu / LS 3 Jukka Welin
klo 18.30-19.30 kiinteytys 1 / LS 1+2 Mia Seilonen
klo 18.30-19.30 kevennetty kiinteytys/Malmin peruskoulu Eija Lehtinen
klo 18.45-19.45 Vinyasaflow jooga/LS 4 Jaana Hoti
klo 18.40-19.30 sisäpyöräily SPORTTI Ulla Savola
klo 19.30-20.30 DANCE / LS 1+2 Mia Seilonen
klo 19.40-20.40 äijätreeni/LS 3 Ulla Savola
klo 19.45-21.00 YIN-jooga** / LS 4 Jaana Hoti
Ke klo 10.00-11.00 kiinteytys 1 / tatami Kristiina Liikanen
klo 17.00-17.50 MyRide Niklas Fjäder
klo 17.00-18.00 intervallibody / LS 1 Kirsi Kautto
klo 18.00-19.00 kiinteytys 1/Suutarinkylän peruskoulu Päivi Taponen
klo 18.00-19.00 PUMP / LS 1 Niklas Fjäder
klo 18.30-19.30 Jooga Flow* / Studio  Mari Ratilainen
klo 19.00-20.00 DANCE / LS 1  Leo Monet
klo 19.30-20.30 äijävenyttely / Studio  Mari Ratilainen
klo 19.00-20.00 kiertoharjoittelu / LS 3  Niklas Fjäder
klo 20.00-21.00 salsa/ LS 1  Leo Monet
To klo 16.55-17.55 kiertoharjoittelu / LS 3  Sanna Niemi
klo 17.00-18.00 kiinteytys 2/LS 1 Kristiina Liikanen
klo 18.00-19.00 body / LS 1 Riitta Kotamäki
klo 18.00-19.00 kahvakuula /LS 2 Sanna Niemi
klo 18.05-19.05 DANCE / Studio Mia Seilonen
klo 18.10-19.00 sisäpyöräily PERUS Ulla Savola
klo 19.05-20.05 PUMP / LS 1 Ulla Savola
klo 19.05-20.05 kehonhuolto (venyttely) / Studio Sanna Niemi
Pe klo 09.00-10.00 kahvakuula / LS 2 Sanna Niemi
klo 10.00-11.00 kiinteytys 2 / LS 1  Kristiina Liikanen
klo 17.00-17.50 sisäpyöräily PERUS Mari Ratilainen & Ulla Savola
klo 18.00-19.00 PUMP / LS 1 Mari Ratilainen& Ulla Savola
klo 19.05-20.05 kehonhuolto*** / LS 4 vaihtuva ohjaaja
klo 19.00-20.00 kiinteytys 2/LS 1 Tiina Tynkkynen
La klo 09.30-10.20 MyRide vaihtuva ohjaaja
klo 09.30-10.30 kiinteytys 1 / LS 1 vaihtuva ohjaaja
klo 10.30-11.30 intervallibody / LS 1+2 vaihtuva ohjaaja
klo 11.30-12.30 ZUMBA / LS 1 Jaqueline Villa Millan
 Su klo 10.00-11.00 kiinteytys 1 / LS 1 vaihtuva ohjaaja
klo 11.00-12.00 strong by zumba / LS 1 Jaana Pesonen
klo 12.00-13.00 ZUMBA / LS 1 Jaana Pesonen
klo 17.00-18.00 body / LS 1 vaihtuva ohjaaja
klo 18.00-19.00 äijätunti / LS 1 vaihtuva ohjaaja
klo 18.00-19.00 kiertoharjoittelu / LS 3 Sari Puhakka
klo 18.05-18.55 sisäpyöräily TEEMA**** vaihtuva ohjaaja
klo 18.00-19.15 rentouttava & palauttava jooga** / LS 4 Sirpa Kuosmanen
klo 19.00-20.00 kehonhuolto*** /LS 1 vaihtuva ohjaaja

*Kertamaksu 15 €

** Kertamaksu 18 €

*** Kehonhuollon teemat :

****Sisäpyöräilyn teemat:

Yllä oleville tunneille pääsee kertamaksulla, eikä tarvitse ilmoittautua etukäteen (halutessa voit valita kausimaksuvaihtoehdon kts.alla). Käy kuitenkin rekisteröitymässä myclub-järjestelmään (kohtaan Lippuvihko sivun yläosassa).

HUOM! Poikkeuksena kiertoharjoittelu- ja sisäpyöräilytunnit. Tunti varaukset https://tapanilanera.myclub.fi/groups/5858/events. Muista myös peruttaa varattu tunti aina esteen sattuessa. Varattu tunti on aina maksettava!

Maksuvaihtoehdot:

  • Kertamaksu 10 €
  • 10 x-lippuvihko 75 €
  • Anytimekortti 245 €  8.1. – 29.4.2018 sisältää kaikki yllä olevat jumppa-, kiertoharjoittelu, tanssi-, kehonhuolto- sekä sisäpyöräilytunnit.

 

AAMUPÄIVÄN TREENIT

Ma klo 10.00-11.00 kiinteytys 1* / Tatami Kirsi Kautto
Ti klo 10.00-11.00 ERÄtreeni* / Tatami Sanna Niemi
Ke klo 10.00-11.00 kiinteytys 1* / Tatami Kristiina Liikanen
Pe klo 09.00-10.00 kahvakuula / LS 2 Sanna Niemi
klo 10.00-11.00 kiinteytys 2/LS 1 Kristiina Liikanen

*Näille tunneille voit ottaa lapset mukaan

Maksuvaihtoehdot:

  • Kevätkausi 8.1. – 30.5.2018  190€
  • Kalenterikuukausi 45 €
  • Kertamaksu 10 €
  • 10x-lippuvihko 75 €

 

MIESTEN TUNNIT

Ma klo 20.05-21.05 äijäjooga* / LS 1 Mari Ratilainen
Ti klo 19.40-20.40 äijätreeni / LS 3 Ulla Savola
Ke klo 19.30-20.30 äijävenyttely / Studio Mari Ratilainen
Su klo 18.00-19.00 äijätunti / LS 1 vaihtuva ohjaaja

Maksuvaihtoehdot:

  • Kertamaksu 10 €/ äijäjooga 15 €
  • 10x-lippuvihko 75 €
  • Kevätkausi 8.1. – 29.4.2018  200 € sisältää kaikki miesten omat tunnit.
  • Syyskausi 1-viikkotunti 100 € / äijäjooga 120 €
  • Anytimekortti 8.1. – 29.4.2018  245 € sisältää kaikki jumppa-, kiertoharjoittelu- sekä sisäpyöräilytunnit.

 

KEHON- JA MIELENHUOLTOTUNNIT:

 

Kehonhuoltotunnit

Ma klo 19.00-20.00 kehonhuolto/Studio Sanna Niemi
To klo 19.05-20.05 kehonhuolto/ Studio Sanna Niemi
Pe klo 19.05-20.05 kehonhuolto***/LS 4 vaihtuva ohjaaja
Su klo 19.00-20.00 kehonhuolto***/LS 1 vaihtuva ohjaaja

*** Kehonhuollon teemat:

Maksuvaihtoehdot:

  • Kertamaksu 10 €
  • 10 x -lippuvihko 75 €
  • Kevätkausi 100 € 1-viikkotunti
  • Anytimekortti 245€  8.1. – 29.4.2018 sisältää kaikki jumppa-, kiertoharjoittelu sekä sisäpyöräilytunnit. Lisäksi korttiin sisältyy tanssilliset- ja kehonhuoltotunnit, jotka on merkittty* Anytimekorttien tilaukset sivun alussa olevasta linkistä tai 029 193 4200. Tilatun anytimekortin voit noutaa Erän toimistosta.

 

Jooga

Ma klo 18.40-19.55 Iyengarinjooga alkeisjatko/LS 4 Timo Kurvi
klo 19.55-21.10 Iyengarinjooga jatko/LS 4 Timo Kurvi
klo 20.05-21.05 Äijäjooga*/LS 1 Mari Ratilainen
Ti klo 18.45-19.45 Vinyasaflow jooga*/LS 4 Jaana Hoti
klo 19.45-21.00 YIN-jooga*/LS 4 Jaana Hoti
Ke klo 18.30-19.30 JoogaFlow*/ Studio Mari Ratilainen
To klo 18.10-19.10 Iyengarjooga alkeet/LS 4 Sirpa Kuosmanen
Su klo 18.00-19.15 Rentouttava & palauttava jooga*              /LS 4 Sirpa Kuosmanen

Kevätkauden 8.1. – 29.4.2018 kausimaksu 60 min. 120 €,  75 min. 150 €

*Merkityille tunneille pääsee anytimekortilla sekä kertamaksulla 15 € (60 min.)/18 € (75 min.)

 

Tai-ji

To klo 19.10-20.10 Tai-ji jatko 1/LS 4 Sami Mänty-Aho
klo 20.10-21.10 Tai-ji jatko 2/LS 4 Sami Mänty-Aho

Kevätkauden 8.1. – 29.4.2018 kausimaksu on 120 €

Lisätietoja Sami Mänty-Aho puh. 050 533 3335

 

Pilates

Ma klo 20.00-21.00 alkeet/Studio Irina Kivi
Ke klo 18.45-19.45 alkeet/ LS 4 Raija Laaksonen
Ke klo 19.45-20.45 alkeis-jatko/LS 4 Raija Laaksonen
La klo 11.45-13.00 jatko / LS 4 Airi Juvonen
Su klo 17.00-18.00 alkeisjatko / studio Airi Juvonen

Kevätkauden 8.1. – 29.4.2018  kausimaksu 60 min. 120 €, 75 min. 150 €

 

TANSSILLISET TUNNIT

Ma klo 17.45-19.00 aikuisten baletti/Studio Liinu Virkamäki
klo 18.00-19.00 ZUMBA*/LS 1 Jouni Ilonen
Ti klo 18.15-19.15 Afro alkeet/Studio Outi Kallinen
klo 19.15-20.45 Afro jatko/Studio Outi Kallinen
klo 19.30-20.30 DANCE/*LS 1+2 Mia Seilonen
Ke klo 19.00-20.00 DANCE*/LS 1 Leo Monet
klo 20.00-21.00 salsa*/LS 1 Leo Monet
To klo 18.05-19.05 DANCE*/Studio Mia Seilonen
La klo 11.30-12.30 ZUMBA*/LS 1 Jaqueline Villa Millan
Su klo 12.00-13.00 ZUMBA*/LS 1 Jaana Pesonen

*myös kertamaksulla 10 €/h, 10x lippuvihko 75 €

Kevätkauden 8.1. – 29.4.2018 kausimaksu 60 min. 100 €,   75 min 125 €,    90 min. 150 €

 

Tunnit pidetään Tapanilan Urheilukeskuksessa Erätie 3 00730 Helsinki

-liikuntasalit 1, 2, 3, 4 & tatamit sekä sisäpyöräilytila sijaitsevat Erätalossa (samassa rakennuksessa kuin kirjasto)

-Studio sijaitsee päärakennuksessa (keilahallirakennus)

 

Varaa paikkasi kevään tunneille sivun yläosissa olevista linkeistä.

Tapanilan Erä r.y. 029 193 4200

 

Huom! Poikkeuspäivät kevätkauden aikana, jolloin ei pidetä normaaleja kausitunteja:

Pääsiäinen 29.3. – 2.4.2018

Torstaina 29.3. pidetään seuraavat tunnit:

  • klo 16.55.-17.55 kiertoharjoittelu/LS 3 Sanna
  • klo 17.00-18.00 body/LS 1 Kristiina
  • klo 18.00-19.00 kahvakuula/LS 1+2 Sanna
  • klo 19.00-20.00 kehonhuolto/LS 1+2 Sanna

Perjantaina 30.3. ei tunteja!

Lauantaina tunnit normaalin aikataulun mukaan.

Sunnuntaina 1.4. pidetään seuraavat tunnit:

  • klo 10.00 kiinteytys 1/LS 1
  • klo 17.00 ERÄtreeni/LS 1+2
  • klo 18.05-18.55 sisäpyöräily TEEMA

Maanantaina 2.1. pidetään seuraavat tunnit:

  • klo 10.00 kiinteytys 1/LS 1+2
  • klo 18.00 ZUMBA/LS 1+2 Jouni
  • klo 18.00 MyRide/ Mari
  • klo 19.00 intervallibody/LS 1+2 Mari