Aikuisten ryhmäliikunta syksy 3.9. – 16.12.2018

  • Syyskausi alkaa 3.9. – 16.12.2018
  • Ilmoittautumiset alkaen torstaina 9.8.2018 klo 8.30

fitness-2726333_960_720

Ilmoittautuminen ryhmäliikuntatunneille alla olevista liikuntaryhmien linkeistä 9.8. alkaen tai puh. 029 1934200 tai Tapanilan Erän toimisto Erätie 3 00730 Helsinki. Toimistomme on avoinna ma, ke, to & pe klo 8.30-16.30 sekä ti klo 8.30-19.00. Tältä sivulta (skrollaa alas) löydät koko aikuisten ryhmäliikuntaohjelman.

 

 

JUMPAT – MIESTEN OMAT TUNNIT – SISÄPYÖRÄILY – KIERTOHARJOITTELU – TANSSILLISET TUNNIT – KEHONHUOLTO

Ma klo 10.00-11.00 aamupäiväntreeni/kiertoharjoittelu/tatami Jukka
klo 16.15-17.00 kiinteytys 2/LS 1 Kristiina
klo 17.00-18.00 body/LS 1 Kirsi
klo 17.55-18.55 HIIT+core/LS 2 Ulla
klo 18.00-19.00 ZUMBA/LS 1 Jouni
klo 18.00-18.50 Myride Mari
klo 19.00-20.00 YogaFlex/Studio* Sanna N.
klo 19.00-20.00 Power step/LS 1 Mari
klo 19.00-20.00 kiertoharjoittelu/LS 3 Ulla
klo 20.00-21.00 kehonhuolto&foam roller/LS 1 Mari
Ti klo 10.00-11.00 aamupäiväntreeni/HIIT+core/tatami Niklas
klo 16.50-17.50 kahvakuula/LS 2 Jukka
klo 17.00-18.00 Power step/LS 1 Kirsi
klo 17.55-18.55 kiertoharjoittelu/LS 3 Jukka
klo 18.00-19.00 kiinteytys/LS 1+2 Mia
klo 18.30-19.30 kevennetty kiinteytys/malnin peruskoulu Eija
klo 18.45-19.45 Yogaflow/LS 4* Mari
klo 19.00-19.50 sisäpyäräily SPORTTI Ulla
klo 19.00-20.00 DANCE/LS 1+2 Mia
klo 19.45-20.45 äijäjooga/LS 4 Mari
Ke klo 10.00-11.00 aamupäiväntreeni/kiinteytys 1/tatami Kirsi
klo 17.00-17.50 Myride Niklas
klo 17.00-18.00 intervallibody/LS 1 Sanna V.
klo 17.55-19.10 YinYoga/LS 4** Jaana H.
klo 18.00-19.00 kiinteytys/LS 1 Sanna V.
klo 18.00-19.00 äijätreeni/LS 3 Ulla
klo 18.00-19.00 kiinteytys 1/ Suutarinkylän peruskoulu Päivi
klo 18.10-19.10 kahvakuula/LS 2 Niklas
klo 19.00-20.00 PUMP/LS 1 Ulla
klo 19.10-20.10 niska-selkätunti/LS 4 Leena
klo 20.00-21.00 DANCE/LS 1 Leo
To klo 16.55-17.55 HIIT+core/LS 1 Sanna N.
klo 18.00-19.00 kiertoharjoittelu/LS 3 Sanna N.
klo 18.00-19.00 kiinteytys 2/LS 1 Riitta
klo 18.05-19.05 DANCE/studio Mia
klo 18.10-19.00 sisäpyöräily PERUS Ulla
klo 19.00-20.00 kahvakuula/LS 2 Leo
klo 19.05-20.05 body/LS 1 Ulla
klo 19.05-20.05 kehonhuolto&venyttely/studio Sanna N.
Pe klo 10.00-11.00 kiinteytys 2/LS 1 Kristiina
klo 17.00-17.50 sisäpyöräily PERUS Mari&Ulla
klo 18.00-19.00 PUMP/LS 1 Mari&Ulla
klo 19.00-20.00 kiinteytys 2/LS 1 Tiina
La klo 9.30-10.20 Myride vaihtuva ohjaaja
klo 9.30-10.30 kiinteytys/LS 1+2 vaihtuva ohjaaja
klo 10.30-11.30 intervalllibody/LS 1+2 vaihtuva ohjaaja
klo 11.30-12.30 ZUMBA/LS 1 Jacqueline
Su klo 10.00-11.00 kiinteytys 1/LS 1+2 vaihtuva ohjaaja
klo 11.00-12.00 strong by ZUMBA/LS 1 Jaana&Jouni
klo 12.00-13.00 ZUMBA/LS 1 Jaana&Jouni
klo 15.30-16.30 perhetreeni/tatami 9.9./7.10./4.11./2.12.*** Ulla
klo 17.00-18.00 body/LS 1 vaihtuva ohjaaja
klo 17.45-19.45 rentouttava jooga/LS 4* Sirpa Kuosmanen
klo 18.00-19.00 äijätunti/LS 1 vaihtuva ohjaaja
klo 18.00-19.00 kiertoharjoittelu/LS 3 Sari
klo 18.05-18.55 sisäpyöräily TEEMA vaihtuva ohjaaja
klo 19.00-20.00 kehonhuolto&venyttely/LS 1 vaihtuva ohjaaja

Hinnasto:

  • Kertamaksu 10€ /joogan kertamaksu 15€*/60 min. &  18€**/75 min./Perhetreeni 15€***/perhe
  • 10-kerran lippuvihko 75€
  • Anytimekortti 230€
  • Anytimekorttien tilaukset tapanila.com/ryhmäliikunta/syksy 2018 tai puh. 029 1934200 (arkisin klo 8.30-16.30, tiistaisin klo 19.00). Kertamaksut suoraan ohjaajalle. 10-kerran lippuvihkoja saa toimistolta tai ohjaajalta.
  • Ryhmäliikuntatunneille ei tarvitse ilmoittautua etukäteen (poikkeuksena kiertoharjoittelu- ja sisäpyöräilytunnit, joihin kannattaa varata paikka tapanila.com/ryhmäliikunta/syksy 2018 tai 029 1934200).

 

MIESTEN TUNNIT

Ti klo 19.45-20.45 äijäjooga/LS 4 Mari Ratilainen
Ke klo 18.00-19.00 äijätreeni/LS 3 Ulla Savola
Su klo 18.00-19.00 äijätunti/LS 1 vaihtuva ohjaaja

Hinnasto:

  • Kertamaksu 10€/huom! äijäjooga 15€
  • 10-kerran lippuvihko 75€
  • Syyskausi 3.9. – 16.12. 200€ (sisältää kaikki äijätunnit)
  • 4.9. – 11.12. äijäjoogakurssi 120€
  • Anytimekortti kaikille ryhmäliikuntatunneille 230€

 

TANSSILLISET TUNNIT

Ma klo 17.45-19.00 aikuisten baletti/studio Liinu Virkamäki
klo 18.00-19.00 ZUMBA/LS 1* Jouni Ilonen
Ti klo 18.00-19.00 Afro alkeet/studio Outi Kallinen
klo 19.00-20.00 DANCE/LS 1+2* Mia Seilonen
klo 19.00-20.30 Afro jatko/studio Outi Kallinen
Ke klo 20.00-21.00 DANCE/LS 1* Leo Monet
To klo 18.05-19.05 DANCE/studio* Mia Seilonen
La klo 11.30-12.30 ZUMBA/LS 1+2* Jacqueline Villa Millan
Su klo 12.00-13.00 ZUMBA/LS 1* Jaana Pesonen&Jouni Ilonen

Hinnasto:

  • *merkityille tunneille pääsee myös kertamaskulla 10€/ 10-kerran lippuvihko 75€
  • Syyskausi 3.9. – 16.12. kausimaksu 100€/60 min., 125€/75 min., 150€/90min.

 

PILATES- JOOGA- JA TAI-JI TUNNIT

Ma klo 18.40-19.55 Iyengarjooga alkeis-jatko/LS 4 Timo Kurvi
klo 19.00-20.00 YogaFlex/studio* Sanna Niemi
klo 19.55-20.00 Iyengarjooga jatko/LS 4 Timo Kurvi
klo 20.00-21.00 PILATES jatko/studio Sanna Palas-Lassila
Ti klo 18.45-19.45 YogaFlow/LS 4* Mari Ratilainen
klo 19.45-20.45 äijäjooga/LS 4* Mari Ratilainen
Ke klo 17.55-19.10 YinYoga/LS 4* Jaana Hoti
klo 18.30-19.30 PILATES alkeet/studio Raija Laaksonen
klo 19.30-20.30 YogaPilates/studio Raija Laaksonen
To klo 18.10-19.10 Iyengarjooga alkeet/LS 4 Sirpa Kuosmanen
klo 19.10-20.10 Tai-ji jatko 1/LS 4 Sami Mänty-Aho
klo 20.10-21.10 Tai-ji jatko 2/LS 4 Sami Mänty-Aho
La klo 11.45-13.15 PILATES alkeis-jatko/LS 4 Airi Juvonen
Su klo 17.00-18.00 PILATES alkeis-jatko/studio Airi Juvonen
klo 17.45-18.45 rentouttava jooga/LS 4* Sirpa Kuosmanen

Hinnasto:

  • *merkityille tunneille pääsee myös kertamaksulla 15€/60 min. ja 18€/75 min.
  • Syyskausi 3.9. – 16.12. 125€/60 min. ja 155€/75 min.

 

Lyhytkurssit:

 

MINDFULNESS intensiivikurssi 3.10. – 21.11.

Ke klo 18.00 – 20.00

Hinta: 125€

LK 2, Tapanilan Urheilukeskus

Lisätietoja: ritva.lavinto@kolumbus.fi

 

TWERKKAUSPÄIVÄT 6.10. & 17.11.

La klo 12.30 – 14.00

Hinta: 18€

Ohjaajana: Mia Seilonen

Liikuntasali 1, Tapanilan Urheilukeskus

 

LATTARIKURSSIT 22.9. & 20.10.

La klo 14.00 – 16.00

Hinta: 28€

Ohjaaja: Jaana Pesonen

Liikuntasali 1, Tapanilan Urheilukeskus

 

Erän ENERGIAPÄIVÄ ryhmäliikuntatapahtuma La 3.11.

Liikuntaa, hyvää oloa, erilaisia hoitoja & salaattibuffasta energiaa!

Tarkemmat infot tapahtumasta löydät tapanila.com