Syksyn AVOIMET OVET maanantaina 14.8.2017

_MG_4799

Tapanilan Erän toimisto avoinna 8.30-20.00

puh. 029 1934200 Erätie 3 00730 Helsinki

-ilmoittautumiset harraste- ja ryhmäliikuntatunneille

-liikuntaneuvontaa

 

 

ELÄKEIKÄISTEN LIIKUNTA

Bailatino

 

 

 

 

klo 16.00-16.30 senioritanssi/liikuntasali 2 Kirsi Kautto

klo 16.30-17.00 kahvakuula&pump/liikuntasali 2 Niklas Fjäder

klo 17.00-17.30 kiertoharjoittelu/liikuntasali 3 Niklas Fjäder

Tule tutustumaan ja kokeilemaan J Kysy liikuntatarjonnastamme! Ohjaajat opastavat liikkeelle lähdössä ja kertovat tuntien sisällöistä. Liikuntaneuvontaa myös Tapanilan Erän toimistossa klo 8.30 – 20.00 Tervetuloa!

 

LASTEN LIIKUNTA

vauva

 

 

 

 

klo 17.00 – 19.00 temppurata lapsille vanhempien seurassa/liikuntasali 4 Sanna Niemi

Liikunnanohjaaja on paikalla opastamassa lasten liikunnan harrastamismahdollisuuksista Tapanilan Erällä. Liikuntaneuvontaa myös Tapanilan Erän toimistossa klo 8.30 – 20.00 Tervetuloa!

 

RYHMÄLIIKUNTATUNNIT

slide-aikuiset

 

 

 

 

klo 17.00-17.30 kahvakuula (tekniikkatunti)/liikuntasali 2 Jukka Welin

klo 17.30-18.00 kiertoharjoittelu/liikuntasali 3 Jukka Welin

klo 17.30-18.00 ERÄtreeni/liikuntasali 1 Niklas Fjäder

klo 18.00-18.30 PUMP/liikuntasali 1 Niklas Fjäder

klo 18.40-19.10 STARTTI sisäpyöräilyyn Niklas Fjäder

Liikuntaneuvontaa Tapanilan Erän toimistossa klo 8.30 – 20.00 Tervetuloa!

 

Avoimien ovien muuta toimintaa päivitetään näille sivuille pitkin kesää:)

 

Kesä- elokuun ryhmäliikuntaohjelma

flip-flops-298725__340

 

 

KESÄKUU 1.-30.6.2017  &  ELOKUU 1. – 27.8.2017

(heinäkuun ohjelma elokuun alapuolella)

ma klo 10.00-11.00 kiinteytys 1 (ei 14.8.) Kirsi/Sanna 26.6./Niklas 7.8.
klo 16.30-17.30 PUMP (ei 14.8.) Niklas/Sanna 26.6.
klo 17.30-18.30 kiertoharjoittelu (ei 14.8.) Niklas/Sanna 26.6.
klo 17.30-18.30 body (ei 14.8.) Jacqueline
klo 18.40-19.40 ERÄtreeni ulkona* (ei 7.&14.8.) Sanna
klo 18.30-19.30 ZUMBA (ei 14.8.)/LS 1+2 Jacqueline
klo 18.50-19.40 sisäpyöräily PERUS (ei 14.8.) Niklas/Ulla 26.6.
 ti klo 10.00-11.00 kahvakuula Niklas/Sanna 27.6.
klo 15.30-16.30 body (ei 15. – 22.8.) Sanna/Niklas 1.&8.8.
klo 17.00-18.00 kahvakuula (vain 8.8.-22.8.) Jukka
klo17.30-18.30 kiinteytys 1 Mia/Mari 1.&8.8.
klo 18.00-19.00 kiertoharjoittelu (vain 8.8.&22.8.) Jukka
klo 18.30-19.30 DANCE/LS 1+2 Mia/Leo 1.&8.8.
klo 18.30-19.20 myride Mari
klo 19.30-20.30 intervallibody Mari
ke klo 10.00-11.00 body Kirsi/Sanna 28.6./Niklas 3.&10.8.
klo 17.00-18.00 kahvakuula Niklas/Mari 28.6.
klo 18.00-19.00 ERÄtreeni Niklas/Ulla 28.6.
klo 19.00-20.00 kiinteytys 2/LS 1+2 Riitta/Anne 28.6.
klo 19.00-20.00 kiertoharjoittelu Niklas/Ulla 28.6.
to klo 10.00-11.00 intervallibody Kirsi/Sanna 29.6./Niklas 3.&10.8.
klo 16.15-17.00 PUMP (ei 22.6.) Niklas/Sanna 29.6.
klo 17.00-18.00 body (ei 22.6.) Sanna/Jukka 3.&10.8.
klo 18.00-19.00 kahvakuula (ei 22.6.) Sanna Jukka 3.&10.8./Pauli 24.8.
klo 19.00-20.00 DANCE – latino (ei 22.6.) Leo
klo 19.00-20.00 venyttely (ei 22.6.)/LS 4 Sanna/Jukka 3.&10.8./Sirkku 24.8.
pe klo 10.00-11.00 kiinteytys 1 (ei 23.6.) Sanna 30.6./Niklas 4.&11.8./Kristiina 18.8.
la klo 9.30-10.30 intervallibody (ei 24.6.) Tiina 12.&19.8./Ulla 5.&26.8.
klo 10.30-11.30 ZUMBA (ei 24.6.) Jouni
su klo 17.30-18.30 body (ei 25.6.) Mari kesäkuu/Ulla elokuu
klo 18.40-19.20 sisäpyöräily SPORT(ei 25.6.) Mari kesäkuu/Ulla elokuu
klo 19.30-20.30 strong by ZUMBA (ei 25.6.) Jaana

HEINÄKUU 1.7. – 31.7.

ma klo 10.00-11.00 kiinteytys 1 Sanna 3.7./Kirsi 17.7./Ulla 10. &31.7./Kr 24.7
klo 16.30-17.30 PUMP Sanna 3.7./Kirsi 17.7./Ulla 10.-31.7.
klo 17.45-18.45 ERÄtreeni ulkona (vain 3.7.)* Sanna
klo 17.30-18.30 ZUMBA Jacqueline
klo 18.30-19.30 body Jacqueline
klo 19.30-20.30 kiinteytys 2 Tiina/Ulla 10.7.
ti klo 10.00-11.00 intervallibody Sanna 4.7./Kirsi 18.7./Ulla 11.7./Kri 25.7.
klo 17.00-18.00 kahvakuula Mia
klo 18.00-19.00 DANCE Mia
klo 19.00-20.00 kiinteytys 1 Ulla
ke klo 10.00-11.00 PUMP Sanna 5.7./Kirsi 19.7./Ulla 12.&26.7.
klo 17.00-18.00 kiinteytys 1 Sanna V.
klo 18.00-19.00 intervallibody Sanna V.
klo 19.00-20.00 strong by ZUMBA Jaana
to klo 10.00-11.00 body Sanna 6.7./Kirsi 20.7./Ulla 13.&27.7.
klo 17.00-18.00 PUMP Ulla
klo 18.00-19.00 kiinteytys 1 Ulla 6.&13.7./Jonna 20.&27.7.
klo 19.00-20.00 ZUMBA Jouni 6.&13.7./Jonna 20.&27.7.
pe klo 10.00-11.00 kiinteytys 1 Sanna 7.7./Ulla 14.7./Mia 21&28.7.
la klo 10.00-11.00 intervallibody Sanna V. 1.&8.7./Jonna 15.7./Mia 22.7./Irina 29.7.
su klo 18.00-19.00 kiinteytys 1 Sanna V. 2.&9.7./Jonna 16.7./Mia 23.7./Irina 30.7.
klo 19.00-20.00 kahvakuula Sanna V. 2., 9.7.&16.7/Mia 23.7./Pauli 30.7.

*kokoontuminen Hiidenkivenpuiston montussa

Hinnasto kesä 2017:

  • Kertamaksu 10 €
  • 10-kerran lippuvihko 70 €
  • Anytimekortit: toukokuu 55 €/ touko-elokuu 185 €/kesä-elokuu 145 € (anytimekorttien nouto Erän toimistolta).
  • Iyengarjooga-kurssi* 8.5. – 19.6. 80 € (ei sisälly anytimekorttiin)
  • Pilateskurssi* 2.5. – 30.5. 48 € (ei sisälly anytimekorttiin)

Anytimekorttien tilaukset: https://tapanilanera.myclub.fi/groups/5949/events tai puh. 029 1934200 (arkisin klo 8.30-16.30, tiistaisin klo 19.00). Kertamaksu ja 10-kerran lippuvihkot myös suoraan ohjaajalta.

Ryhmäliikuntatunneille ei tarvitse ilmoittautua etukäteen (poikkeuksena kiertoharjoittelu- ja sisäpyöräilytunnit, joihin varataan paikka https://tapanilanera.myclub.fi/groups/5858/events  tai puh. 029 193 4200

Tunnit pidetään Tapanilan Urheilukeskuksessa Erätie 3 00730 Helsinki